Uluslararası Ortak Lisans Programları (SUNY)

Öğrenci Görüşleri

Emel Yelkenbiçer (IUE – SUNY Cortland UOLP Ekonomi Bölümü Öğrencisi)

"Yerel ekonomilerin küreselleştiği, global ekonominin uluslararası şirketler tarafından yönetildiği bir dünyada yalnızca yabancı dil bilmenin yeterli olacağına inanmıyorum. Yabancı bir ülkede yaşamak, kültürünü, yaşam biçimini, eğitim sistemini ve ticaret hayatını yakından tanımak çok daha önemli. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin SUNY ile yaptığı işbirliği bunu fazlasıyla sağlıyor. Üstelik tüm bunlara, iş dünyasına iki diplomalı olarak girmenin avantajını da ekliyor. O yüzden aldığım eğitimden çok memnunum."

Emel

İsmail Yaran (IUE – SUNY New Paltz UOLP İşletme Bölümü Öğrencisi)

"Bu bölümü seçmemin en önemli nedeni, uluslararası bir program sürdürüyor olmasıydı. New York’ta geçirdiğim birkaç ayda çok şey öğrendim. Yabancı hoca ve öğrencilerle sürekli iletişim halinde olmak, olaylara bakış açımı değiştirdi ve ufkumu genişletti. Artık, eskiden olduğundan çok daha ileriyi görebildiğimi hissediyorum.

Mezun olur olmaz Türk-Amerikan ortaklığıyla kurulmuş bir şirkette görev üstlenmek istiyorum."

İsmail Yaran

Kübra Yelekoğlu (IUE – SUNY Cortland UOLP Ekonomi Bölümü Öğrencisi)

"Bu bölümü seçmemin en önemli nedeni mezun olduktan sonra iş hayatına daha avantajlı olarak başlamaktır. Özellikle çift diploma almanın çok büyük bir artı olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra yabancı bir ülkede yaşamanın ve farklı kültürleri tanımanın beni çok geliştireceğine inanıyorum. Bu yüzden de aldığım eğitimden çok mutluyum."

Kubra Yelekoğlu